מה לומדים בהנדסת מחשב?

אם גם אתם מעוניינים להיכנס לעולם ההייטק ולהבטיח קריירה יציבה ורווחית, לימודי הנדסת מחשב זו אופציה בהחלט לא רעה עבורכם. כמובן שלפני שיוצאים לדרך חשוב להבין בדיוק מה הלימודים בתחום כוללים, וממש עכשיו נדבר על כל מה שתלמדו במהלך המסלול הזה ואיך הוא נראה.

מה לומדים בהנדסת מחשב?

אז קודם כל חשוב לדעת כי הנדסת מחשב הוא מסלול מבוקש ויוקרתי שהוא חלק מהפקולטה להנדסה במוסדות השוהים בארץ. הלימודים הם מקיפים למדי וכוללים תחומים לימוד רבים כמו תוכנה, אלקטרוניקה, חשמל, חומרה ומדעי המחשב.

באופן כללי אפשר לדבר על שלושה תחומי לימוד עיקריים במסלול:

  • הנדסת תוכנה: פיתוח יעיל ושיטתי של תוכנות לטובת תעשיות שונות במשק.
  • הנדסת חומרה: עיצוב, פיתוח ותכנון של רכיבי חומרה להתקנים אלקטרוניים.
  • הנדסת רשתות: תחום העוסק בקבוצות מחשבים עם מידע משותף העובר ביניהם ללא צורך באמצעי אחסון פיזי.

הבוגרים זוכים לקחת חלק בעיצוב ושדרוג מערכות מחשב וממשקי עבודה של חברות שונות, שיפור חווית משתמש, בניית מערכות ממוחשבות, פיתוח רכיבים העוסקים בעיבוד אותות דיגיטליים ועוד.

למי זה מתאים?

המסלול מתאים לכל מי שמעוניין להיכנס לתוך עולם המחשבים ולקחת חלק בתעשיית ההייטק ובשוק העבודה. זה מתאים בפרט לאלו היכולים לעמוד תחת לחץ, לאנשים שאוהבים מספרים ומתמטיקה ובאופן כללי למי שמתחבר למקצועות ריאליים והנדסיים.

ומה לומדים בהנדסת תוכנה?

הנדסת תוכנה לעומת זאת, היא תחום ספציפי העוסק בלימודי התכנות בפרט. בשנה הראשונה לומדים הרבה קורסים בפיזיקה ומתמטיקה, והחל מהשנה שנייה מתחילים להעמיק בנושאי לימוד כמו מבני נתונים, מערכות אינטרנט ורשת, מערכות הפעלה, מבוא לתכנות לוגי, תכנון אלגוריתמים ועוד.

שני המסלולים מתאימים למי שמעוניין בקריירה בתחום המחשבים.  

קטגוריות: Uncategorized