כל מי שמגדל ילדים קטנים בעידן זה יודע שיוטיוב תפס מקום מכובד בשגרת החיים שלנו ההורים, בעזרת לחיצה קטנה אנחנו זוכים למעט זמן פנוי לעשות את המטלות הקטנות של הבית כמו לקפל כביסה, לסדר קצת את הבלאגן, לאכול משהו קטן וכ"ו…

יש כאלו שמתנגדים לנוכחות של יוטיוב בחיי הילדים בטענה שזה משחית, שזה גורם לבעיות ושהם נחשפים לתכנים לא ראויים, אז נכון… יש סיכון להיחשף לתוכן לא ראוי, יש בעיה בזה שזה הופך להיות כל עולמם ויש בעיות נוספות ואחרות, אבל הכל במידה ואתם לא באמת שולטים בזמן הצפייה שלהם, בתוכן הנצפה ובכלל. בכתבה זו נביא בפניכם את הערוצים המומלצים לצפייה עבור פעוטות וילדים קטנים.

ערוצי יוטיוב מומלצים לפעוטות וילדים קטנים

• Cocomelon – ערוץ יוטיוב לשירי ערש לילדים ופעוטות בלועזית, משתמש בדמויות אנימציה של משפחה עם שני הורים ושלוש ילדים, לעיתים מצטרפות חיות שונות למשפחה. הערוץ פועל מאז שנת 2013 והיה מוכר אז כ Abckidstv, נכון לתחילת שנת 2020 יש לערוץ למעלה מ – 70 מיליון עוקבים ומנויים מרחבי העולם כולו. התוכן הוא מאד חינוכי, מעודד הבנת אנגלית ומומחש בצורה עדינה ויפה.
• ערוץ בייבי – ערוץ בייבי ביוטיוב בעברית הוא הערוץ הישראלי לרשת העולמית של למעלה מ 100 מדינות שבהם הערוץ פועל, שירי ילדים, תכניות התפתחות ושירי חגים, לערוץ יש נכון לתחילת שנת 2020 מעל 400,000 מנויים ועוקבים בישראל.
• Dave and Ave – ערוץ יוטיוב לשירי ערש לילדים ופעוטות בלועזית, שתי הדמויות המרכזיות של הערוץ הם Dave and Ava שהם ילדים קטנים בתחפושת של חתול וכלב, הם שרים, מקפצים, מאכילים חיות והכל באנימציה מעולה ואיכותית. לערוץ נכון לתחילת שנת 2020 יש למעלה מ – 9 מיליון עוקבים ומנויים בכל רחבי העולם.
• Little Baby Bum – אחד מערוצי היוטיוב שהתחילו את הטרנד העולמי של ערוצים לשירי ערש לילדים ברשת, כבר בשנת 2011 הם התחילו בפעילות ומאז ועד היום הם צברו מעל 20 מיליון עוקבים ומינויים בכל רחבי העולם.