עופר אלשיך

עופר אלשיך

סמנכלי הכספים של זכייניות ערוץ 2 עופר אלשיך וסיגל אלבוחר פנו לחדשות 2 בדרישה לקיצוץ בתקציב שנת 2013. דרישת התקציב עומדת על 10 מליון שקלים. קיצוץ בא בהמשך לקיצוץ נוסף שנערך מוקדם יותר וגם הוא עומד על עשרה מליון שקלים. משמעות הקיצוץ: קיצור מהדורת החדשות  המרכזית, הפסקת הפקות של מגזינים ופינות שעלות הפקתם גבוהה ואף פיטורי עובדים. עופר אלשיך וסיגל אלבוחר: "לצערנו המצב מחייב אותנו לשינויים הדרסטיים האלו בתקציב החדשות/ מבינים את המשמעות של הצעדים האלה גם מבחינת עובדי החברה המסוריםאלה צעדים בלתי נמנעים לאור המצב". הסיבה לקיצוץ, המצב הכלכלי הקשה בשוק הפרסום והמלצות ועדת לוקר.

תקציב חברת החדשות העומד על כ-90 מליון ש"ח בשנה ממומן על ידי הזכייניות קשת ורשת, המחזיקות בחברה. הרשות השניה לטלויזיה ורדיו משמשת רגולטור ואחראית על העברת הכספים מהזכייניות אל חברת החדשות. קיצוץ כה עמוק בתקציב יביא לקיצור מהדורת החדשות המרכזית לחצי שעה שידור נטו, במקום 45 דקות נטו (15 דקות פרסומות).

לחברת החדשות מגזינים פופולאריים נוספים מעבר למהדורת החדשות, כגון אולפן שישי, חדשות השבת, שש עם, פגוש את העתונות, תכנית חיסכון ועוד. קיצוץ בסדר גודל שכזה עלול לפגוע בהפקות אלו ואף להביא לפיטורי עובדית בחברה.