ממיר דיגיטלי נחשב לאחד מהמכשירים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר לקליטת שידורי טלוויזיה. זוהי הקופסה המיוחדת להמרת תדרי שידור לטלוויזיה הקיימת בשלושה סוגים שונים :
1- הסוג הבסיסי
2- סוג הממירים המתקדמים לקליטת ערוצי HD
3- הסוג המתאים למחשב.המאפשר חיבור למחשב וקליטת שידור למחשב עצמו באמצעות חיבורי USB.

הממיר הדיגיטלי הינו מכשיר הקולט את האותות הדיגיטליים ומפענח אותם. באמצעות הממיר הדיגיטלי ניתן לצפות בשידורי עידן+ שידורי הטלוויזיה של הערוצים הפתוחים בישראל: 1, 2, 10, 33, 99. (לפי אתר הרשות השנייה)

לפני כניסתו של עידן הממירים היינו חייבים למצוא ולכוון את התדרים של כל ערוץ שרוצים לצפות בו בטלוויזיה, לא היה מספיק ערוצים הנקלטים, קליטה גרועה וחוסר קליטה בטווח תדרים גבוה (היפר באנד) ועוד.. דברים אלו תרמו לקידום הימצאותם של ממירים דיגיטליים וכניסתם לסלון של כל אחד ואחד. ואיך היינו יכולים לצפות בתוכניות מיוחדות וחדשות אם לא מתקינים את הממיר הדיגיטלי???
הממיר הדיגיטלי הוא המכשיר הקולט באמצעות אותו דיגיטליות לסירוגין, בניגוד לאותו האנלוגיים. טכנולוגיה זו החלה לעבוד בשנות התשעים מהמאה העשרים, אשר כבשה את השוק והחליפה את הטכנולוגיה האנלוגית שהיתה אז.
טלוויזיה דיגיטלית יכולה להציג תמונה וקול באיכות גבוהה מהאנלוגית המסורתית בנוסף למגוון הרחב של תוכניות וערוצים רבים המשודרים באיכות המצויינת.
היתרונות של הטלוויזיה הדיגיטלית הינם רבים ומה שהכי חשוב זה:
ההצגה הדיגיטלית הינה הטובה ביותר מאחר שאין בה שום הפרעה לעין מכל אפקט אשר נמצא שמפריע לצפיה.
במקרה והאות נמוכה , זה לא מורגש בקליטה הדיגיטלית.
קל מאד לקבל תמונה דיגיטלית אופטימלית מאשר לקבל תמונה אנלוגית אופטימלית.
התאמת ערוצים רבים תחת אותו שידור.
הממירים של היום מכילים מחשב קטן, הקולט את השידור מהכבלים או מצלחת הלווין ומשגר את הערוץ הנבחר לטלוויזיה שלנו. השידור הוא למעשה זרם של מידע המכיל את כל הערוצים המשודרים בצורה מוצפנת, והממיר הוא זה שמפענח את הערוץ שבו בוחר הצופה. כדי שהממיר יוכל לפעול, צריך להכניס לתוכו כרטיס אישי שעליו שבב המזכיר מאוד את זה שבכרטיסי SIM בטלפונים הסלולריים. על השבב הזה מוטבעת תעודה דיגיטלית ייחודית שאינה ניתנת לזיוף, והיא מכילה את מפתח הפענוח. הכרטיס הוא ייחודי לכל לקוח, וכך ספק השידורים יכול לוודא שאיש אינו מתחבר לשידורים באופן לא חוקי. (לפי אתר מעריב).
התכונות המוכרות והנפוצות ברוב הממירים הדיגיטליים הם:
לוח השידורים האלקטרוני, כתוביות ללקויי שמיעה בערוץ 10 ו-2, מוזיקה, בדיקת מערכת ועוד.