איך בכל זאת ניתן לחסוך כספית במידה ואנחנו מתחברים לאחד מספקי הטלוויזיה?
כדי לקבל החלטה נבונה ולהיות רגוע מבחינה כספית בנוגע להתחברות לאחת מחברות הטלוויזיה, קניית ממיר עידן+ או חיבור לווין פרטי חייבים לקחת בחשבון כמה טיפים חשובים ולהחליט לפיהם מה כדאי ומה לא בשבילנו במיוחד מבחינה כספית. הנה כמה אלמנטים חשובים וטיפים שיעזרו בכך:-

  • תוכניות מועדפות – צריך לחשוב קודם מה אנו מחפשים בטלוויזיה למשל אם אנו אוהבים רק חדשות ואין לנו זמן לדברים אחרים אז לבדוק את האפשרות של כמה ערוצי חדשות שבד"כ עידן+ יכול לענות על צרכים אלו. במידה והינכם אוהדי נבחרות ספורט, אוהבים סרטים חדישים, מוזיקה, טלנובלות, תוכניות ילדים וסדרות כמו עספור, סרוגים ועוד אז חשוב לבדוק אפשרות התחברות לאחת מחברות התקשורת של "הוט" או "ייס". ובמקרה ואתם צופים בערוצים זרים ובשפות זרות בנוסף לערוצי החדשות מה שיהיה הכי כדאי הוא הלווין הפרטי שנרכש מאחד הספקים הפרטיים שיוכל לחבר אותכם לאלפי ערוצים.
  • סקר שוק- מאחר וחברות התקשורת נמצאות תמיד בתחרויות הגוברות מדי יום כתוצאה מהתווספותן של תוכניות חדשות, ערוצים מודרניים, וסדרות ייחודיות שלהן, מנסות כמה שיותר להשפיע על לקוחות חדשים להתחבר ולהשתתף בחבילות שמציעות וזה גורם להוזיל במחירים והוספת הטבות רבות שעשויות להיות לטובתו של הלקוח. לכן צריך לחשוב מה כדאי ולהתעדכן תמיד בחדשות של חברות אלו מה הן עתידות לשווק ומה יכול להשתלם בשבילך יותר אם לחכות לקמפיין הבא שלהן או להתחבר עכשיו ממש כי אחרת תפספסו את ההטבה הזו כי יכול להיות שהטבה עתידית לא תתאים … להיות חכמים גם בקשר להטבות ולמבצעים כי זה יכול לחסוך ממכם הוצאות רבות.
  • הבחינה הטכנית- ישנם הרבה איזורים בארץ שאין בהם תשתית של הוט, או אפשרות התחברות לייס מכל מיני סיבות שונות לכן עדיף לבדוק את הנושא הזה כדי שלא להגיע למצב שבו תתחברו לאחת החברות ופתאום באותו איזור אין קליטה ואין תשתית תקינה שתוכל לספק לכם את השידורים והערוצים באיכות התקינה, כי בסוף תהיו חייבים להתנתק מהם ולהתחבר לספק אחר, תהליך שיעלה לכם ביוקר. בדיקה זו יכולים לעשות עם השכנים או עם אנשים מהאזור ואפשרי לבדוק מול נציגי השירות- בירור בקשר להימצאות ואיכות הקליטה והתשתית.
  • חבילות כדאיות- במקרה והחלטתם לרכוש אחת מחבילות ערוצי הטלוויזיה של אחת מחברות התקשורת חשוב לבדוק מה הן מציעות , מהי חבילת הבסיס של כל חברה, מהי מכילה ואיזה ערוצים, מה המחיר וזמן ההתחייבות לאותה חבילה. כיום ישנה תחרות עצומה בין שתי חברות התקשורת על מנת להגדיל את מאגר הלקוחות שלהן ובכך להגדיל את הרווחים לכן ישנן כל כך הרבה ההצעות וחבילות אטרקטיביות שיכולות לפתות את הלקוח.
  • התחייבות-  קרה לכם שרציתים להתנתק מאחת החברות ופתאום הראו לכם סעיפים נוספים שלא ידעתם מהם כשחתמתם על החוזה איתם? בטח הרוב שלנו נתקל במקרים כאלו ואם לא הוא אז מכירים , חברים או משפחה שלו. זהירות מהתחייבות יכולה לחסוך המון כסף והמון כאבי ראש. זהו דבר מאד חשוב בהחלטה של מה כדאי ומה משתלם יותר מבחינה כספית. התחייבות חודשית היא אחת האלמנטים החשובים שמשפיעים במיוחד על הלקוח להתחבר לאותה ספקית או לא להתחבר וזה דבר נכון. על מנת להתחייב לאחת החברות חייבים להיזהר בחתימת החוזה שלנו איתם ולוודא שכל מה שנאמר רשום , לא חשוב אם יקח הרבה זמן , העיקר לא ליפול בפח של אותם מוכרים שבסופו של דבר דיברתם משהו וחתמתם על משהו אחר.

ישנם הרבה אנשים שלא יוכלו להתחייב לאחת החברות (לרוב חבילה בסיסית עולה בין 200- 250 ש"ח) ובמקרה הזה הם יעדיפו לקנות ממיר של עידן+ או אם יש ילדים יוכלו להתחבר ללווין הפרטי , צעד זה יוכל לחסוך להם בערך 1500 ש"ח לשנה הראשונה והרבה כסף למשך השנים אבל ישנו חסרון משמעותי, שהם לא יוכלו לצפות בערוצים מיוחדים ובמיוחד הילדים שלא יוכלו להתעדכן בסדרות החדישות אלא לצפות בערוצים בשפות זרות שבד"כ אפשרות כזו ישירות נפסלת למרות שיכולה לחסוך הרבה מאד כסף.