עידן פלוס הינו למעשה חלק משידורי הטלוויזיה הממלכתית בישראל ומאגד בתוכו מספר ערוצי טלוויזיה אשר מוגדרים כשידור ציבורי ומסחרי בישראל. אזרחי ישראל משלמים מידי שנה מאות שקלים אשר מצטברים ביחד לסכומים אסטרונומים לרשות השידור ובכספים אילו ממנים את שידורי ערוץ אחד, ערוץ הכנסת וכו' ואילו השידור המסחרי כולל את ערוץ שנים וערוץ עשר אשר משדרים טלוויזיה בישראל וממנים את עצמם ע"י מכירת פרסומות כאילו ואחרות.

בימים עברו ובתחילת דרכם של שידורי הטלוויזיה בישראל, היו אנשים רוכשים אנטנות טלוויזיה אשר הותקנו על גגות הבתים ובעזרתן נקלט השידור בישראל והתאפשרה צפייה בשידורי הערוצים השונים, בד"כ לכל ערוץ הוקצתה אנטנה אחת וכל האנטנות הורכבו על גבי תורן אשר הוצב על כל הגגות בישראל. פריסת רשת הכבלים ולאחריה חברת יס אפשרה להיפרד מאותן אנטנות על גגות הבתים, ומרבית בתי האב צופים היום בחבילות ערוצי טלוויזיה שונות אשר מגיעות לטלוויזיה בבית אם ע"י רשת הכבלים של הוט או ע"י שידור הלוויין של יס וקליטתו ע"י אנטנת צלחת קטנה המצויה על גג הבית. החיסרון המהותי בשיטה הנ"ל הינו המחיר, על מנת ליהנות מצפיה בחבילות אילו, נאלץ הצרכן להיפרד מסכום כסף לא מבוטל מידי חודש אשר מוגדר כדמי מנוי, בדיקה לעומק מגלה כי מרביתנו לא צורך את כל הערוצים אשר חבילות אילו מאפשרות אלה רק את מיעוטם ובעיקר את הערוצים הישראלים: ערוץ 10 וערוץ 2, כך שלמעשה אנו משלמים לא מעט כסף בכדי לצפות בפועל במספר מצומצם מאוד של ערוצים.

ובנקודה הזאת בדיוק עידן פלוס נותן את הפתרון, שידורי עידן פלוס מאפשרים צפייה בחבילת ערוצים מצומצמת המכילה ערוצים מאוד נצפים ללא עלות חודשית וללא דמי מנוי. כדי להתחבר לשרותיי עידן פלוס, יש לרכוש ממיר מיוחד. החיבור לשירות  אינו מצריך סיוע של מתקין וניתן לביצוע באופן עצמאי באמצעות הוראות מדויקות המצורפות לערכת הממיר.  רכישת הערכה היא בעלות חד פעמית של 200 ₪ לערך,  את הערכה ניתן לרכוש בחנויות למוצרי חשמל ואלקטרוניקה, ובסניפי הדואר.

בימים אילו, כאשר הרוחות במדינת ישראל סוערות עקב יוקר המחיה וצרכנים רבים מבינים כי אין צורך לשלם על תקשורת סכומים גבוהים כל כך כפי ששילמנו בעבר, אזי פופולריות שידורי ערוץ עידן פלוס הולכת וגדלה ולא מעט משקי בית מצטרפים לשירותי עידן פלוס. בכל חודש מספר המצטרפים הולך וגדל ונכון לשנת 2014 אזי מספר המנויים עומד על מעל לחצי מיליון. התחרות הגוברת בשוק ספקיות ערוצי הטלוויזיה רק מעלה את מודעות הצרכנים לנושא המחיר ולתוכן הצפייה בפועל ולכן יותר ויותר אנשים בוחרים היום להצטרף לשירותי עידן פלוס אשר עונים על צרכי והרגלי הצפייה שלהם בעלות נמוכה מאוד ביחס לאפשרויות האחרות בשוק בנוסף חלק מספקיות ערוצי הטלוויזיה מתחילות גם הן לאפשר ללקוחותיהם לצפות בשידורי הערוצים הנ"ל ללא עלות, כך שהבשורה רק הולכת ומתגברת .