הטרנד התורני בנטפליקס בשנה החולפת הוא סדרת כלא בת 3 עונות עד כה העוקבת אחרי כוכבת בלונדית מפונקת שנכנסה לכלא אחרי שהולכה שולל מסונוורת מאהבתה אל הבוס הנשוי שלה שהוביל אותה אל מעילת ענק ובטח ניחשתם נכון… לא טרח לקחת שום אשמה ואחריות עליו והשאיר אותה לבד להתמודד אל מול ההשלכות.

בכתבה זו תמצאו את סקירת הדעה האישית של הכותב על הסדרה שימו לב יש סיכוי לספוילרים קטנים הרי שאי אפשר לכתוב דעה בלי קצת להזכיר מהעלילה!

סקירת הדעה שלי על הסדרה

מה שהתחיל בעיני כחיקוי ספרדי של הכתום זה השחור החדש הפך בהמשך למשהו מרתק עם המון אקשן (אפילו שהוא לעיתים קצת לא הגיוני או מוגזם) ועלילה נחמדה שמשאירה אותך במתח וגורמת לך להתמסר אל הפרק הבא.

ההתחלה – טוב אז ההתחלה הייתה קשה עבורי, הבלונדינית החמודה הזו שנכנסה לכלא שאפילו בלוק שלה מזכירה את פייפר צ'פמן (הגיבורה בכתום זה השחור החדש) היה נראה וכאילו היוצרים פשוט העתיקו את הסדרה רק עם שחקנים אחרים ובספרדית, הקטע הלסבי החזק בכלא, השחקנית הרעה ששולטת וכל זה היה נראה כאילו ואני לא עובר את הפרק השלישי…

אבל עברתי אותו ואתם יודעים מה? אפילו התחלתי לאהוב, בהמשך זה כבר ממש הפתיע ולקח למקומות אחרים ממה שציפיתי, לסיפור שלם של אקשן עם הרבה מאד מעורבים, בכלא ומחוצה לו, עם הפתעות בעלילה, עם שינוי אופי שהשחקנית הראשית עוברת ועם תחושות הזדהות וסלידה מדמויות שונות.

בשורה התחתונה ההמלצה שלי היא לשרוד את ההתחלה הטיפה קשה, להיצמד לידע שזה הולך להיות טוב וליהנות מסדרה איכותית ומפתיעה.